ÚŘEDNÍ HODINY V DOBĚ HLAVNÍCH PRÁZDNIN


ÚŘEDNÍ HODINY sekretariátu školy v době hlavních prázdnin jsou KAŽDÉ PONDĚLÍ od 09.00 h do 14.00 h
Zvoňte u předního vchodu. Pracovnice sekretariátu se může pohybovat po budově - proto prosíme o trpělivost.
Děkujeme za pochopení.

Vedení SZŠ Turnov

PODZIMNÍ MATURITNÍ A ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY


Informace pro PŘIHLÁŠENÉ k podzimnímu termínu maturitních a závěrečných zkoušek:
1) Jednotné zkušební schéma zveřejní MŠMT 15. srpna 2022 (předběžně - didaktické testy (DT) 1. a 2. září 2022). Pozvánku ke konání DT obdržíte někdy po 16. srpnu 2022 na e-mail, který uvedete v přihlášce. POZOR: DT konáte na jiné, tzv spádové škole (bude uvedena v pozvánce)!!!
2) Praktické MZK (OSN a MAE) jsou plánovány na 6. a 7. září 2022
3) Písemné MZK z CJL a ANJ jsou plánovány na 8. a 9. září 2022
4) Ústní MZK jsou plánovány na 14. a 15. září 2022.
5) Ústní jednotná ZZK proběhne ve stejném termínu jako ústní MZK


Vedení SZŠ Turnov

TERMÍNY NA KONCI PRÁZDNIN


V posledním prázdninovém týdnu, tj. ve dnech 25. 8. - 31. 8. 2022, je poslední šance na splnění restů a splacení dluhů, které Vám brání pokračovat ve vzdělávání a postoupit do vyššího ročníku. Pokud máte nějaké individuální konzultace či úkoly, musíte se aktivizovat sami a domlouvat se se svými vyučujícími. NA TOMTO MÍSTĚ jsou vyvěšeny pouze centrálně stanovené konkrétní termíny, zejména komisionálních zkoušek.

S letošním školním rokem jsme se konečně rozloučili sportem! Po letech kovidového strádání jsme se letos dočkali a školní rok zakončili tradičním sportovním turnajem konaným den před závěrečným vysvědčením. I když …
Všechno nebylo úplně jako dřív, protože deštivé počasí vyhnalo žáky i učitele z Městského stadionu Ludvíka Daňka do sousední haly a namísto softbalového klání tříd se uskutečnil alternativně ... (viz více)
více ...
Významné ženy 19. století Ve středu 22. 6. 2022 se v aule naší školy uskutečnil projektový den tříd 1.ZL a 3.ZL. Den byl ve znamení významných žen 19. století – Florence Nightingale a Boženy Němcové. Aktivity úvodním projevem zahájila paní ředitelka, která s sebou přivedla samotnou „dámu s lampou“ Florence Nightingale.
Dále jsme slyšeli poutavou přednášku historičky PhDr. Jitky Bílkové o každodenním životě v 19. století. Dozvěděli jsme se spoustu ...
více ...
PUTOVÁNÍ S VÉVODOU

Ve dnech 23. - 24. 6. 2022 se žákyně Tereza Haňáková, Zuzana Svačinková, Jitka Dumková, Klára Benešová, Veronika Hakenová, Ema Husárová a Markéta Andrlová, účastnice programu Ceny vévody z Edinburghu, vypravily na dobrodružnou expedici v přírodě Českého ráje.

více ...
CVIČENÍ DĚLÁ MISTRA Ve středu 8. 6. 2022 se podařilo uskutečnit metodické cvičení Hasičů města Turnov a ČČK Semily. Záchranné složky se tak snaží připravit na reálné situace, ve kterých jich bude potřeba. Tentokrát se jednalo o hromadnou automobilovou nehodu ... (viz více) více ...
KROKY VE TMĚ Ve čtvrtek 9. 6. 2022 mohly žákyně 3. ročníku oboru sociální činnost poznat svět nevidomých na „vlastní kůži“. V rámci návštěvy Neviditelné výstavy na Novoměstské radnici v Praze zažily interaktivní formou nevšední chvíle. Vyzkoušely si, jaké nástrahy čekají na nevidomé ... (viz více) více ...
Exkurze do Parlamentu ČR

Žáci tříd 1.ZL a 2.ZL se v pondělí 6. června zúčastnili exkurze do budov obou komor Parlamentu ČR. Díky předem zarezervované komentované prohlídce jsme mohli navštívit sídlo Senátu ČR ve Valdštejnském paláci i sídlo Poslanecké sněmovny ČR ve Sněmovní ulici. Prohlédli jsme si ... (viz více)

více ...
Další výjezd v rámci projektu ERASMUS+ Vybraní žáci 3. ročníků (+ 2.OS) se dočkali a po celoroční přípravě vyjeli v rámci projektu na zahraniční stáže, tentokrát do irských měst Dublin a Cork. Na úvod je doprovázely paní učitelky Novotná a Pospíchalová. Po 14 dnech je vystřídaly paní učitelky Bílková a Panušková. Jak se jim na jaře 2022 v daleké cizině dařilo můžete číst v sekci Projekty - ERASMUS+ - Irsko 2022 (levé menu).
Vedení SZŠ Turnov
více ...
VÍTĚZNÉ FLORBALOVÉ JARO

ÚSPĚŠNÉ TAŽENÍ DÍVEK BYLO ZAKONČENO V LIBERCI HISTORICKY NEJLEPŠÍM VÝSLEDKEM - KRAJSKÝM STŘÍBREM!!!


Okresní florbalový turnaj – I. místo
Naše veleúspěšné ,,tažení“ započalo 26. 4. 2022 v turnovské sportovní hale, kde se konal okresní florbalový turnaj středních škol. Soutěže se zúčastnilo celkem 5 týmů: Gymnázium Turnov, Gymnázium Jilemnice, SŠ Semily, OAHŠ Turnov a my, tedy SZŠ Turnov. Hrálo se systémem „každý s každým“, takže nás čekaly celkem 4 zápasy. V prvním zápase jsme hned narazili na favorita ... (viz více)

více ...
Miniexkurze do "legiovlaku" V rámci prohloubení znalostí o českých a československých dějinách podnikli studenti 2. SČ a 1. ZL dne 25. 5. 2022 miniexkurzi na turnovské nádraží a navštívili expozici legionářského vlaku z 1. světové války se zajímavým výkladem a ... (viz více) více ...
Školní projekt "Obaly? Odpady!"
Žáci 1. a 2. ročníků všech oborů (+ 3.OS) během března a dubna řešili zadané úkoly z problematiky nakládání s odpady. Každá třída byla rozdělena do 5 skupin a v hodinách ZSV, VYZ, BIO, EKL či CHE se snažili ve spolupráci se svými vyučujícími získat potřebné informace, které ... (čti "více")
více ...

ŠKOLA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE 2011
DRŽITELKA CENY OBCE 2021 MĚSTA TURNOV
SPONZOŘI A PODPOROVATELÉ ŠKOLY
Liberecký kraj Město Turnov Partners Market Turnov Život dětem, o.p.s. LINET spol. s r. o.
Autoškola JECH Sportinline NENECH TO BÝT TREVOS, a. s.