Schůzky SRPŠ a třídní schůzky


Zveme všechny zákonné zástupce žáků na schůzky SRPŠ a třídní schůzky, které se konají ve čtvrtek 18. 4. 2024 od 16.00 hodin v budově školy. Přijďte se informovat o prospěchu, docházce a chování žáků.

Vedení SZŠ Turnov

VÝZVA K PODÁNÍ PŘIHLÁŠEK k umístění na DM


Vyzýváme všechny zájemce o ubytováni v příštím školním roce 2024/2025 na Domově mládeže SZŠ Turnov, aby podali přihlášku. Přihlášky k umístění do DM se podávají do 15. června 2024 skupinovým vychovatelkám nebo do podatelny školy.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:
Přihláška k umístění do DM se podává na každý školní rok - žádný automatický nárok již ubytovaných žáků na ubytování NEVZNIKÁ!
Překročí-li poptávka po ubytování možnosti ubytovací kapacity DM, budou žáci umisťováni k ubytování na základě pořadníku, který bude sestaven podle předem daných kritérií. Kritéria pro umístění k ubytování jsou zveřejněna na této webové stránce v sekci Domova mládeže, kde naleznete i potřebné přihlašovací formuláře.

Vedení SZŠ Turnov

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ - PŘÍLOHY


Sdělujeme všem uchazečům, kteří podali přihlášku na SZŠ Turnov, že vzhledem k probíhajícím akcím ještě lze dodat k přijímacímu řízení přílohy dokládající aktuálně získané úspěchy v žákovských soutěžích a olympiádách.
Přílohy zasílejte buď poštou ve formě kopie, nebo elektronicky ve formě scanu nebo fotokopie (zkontrolujte kvalitu - nečitelné nemůže být uznáno) nejpozději do 10. dubna 2024 na podatelnu školy.

Vedení SZŠ Turnov

JAK SE ZACHOVAT V NOUZOVÝCH SITUACÍCH


V souvislosti s tragickou střelbou na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze ve čtvrtek 21. 12. 2023 zveřejňujeme ZDE manuál pro nouzové situace, který nám poskytl v rámci aktivace bezpečnostních a režimových opatření náměstek hejtmana LK pro oblast školství RNDr. Jiří Čeřovský.

Vedení SZŠ Turnov

Ekokurz 2024 Ve dnech 2. – 5. 4. se třída 2. ZL účastnila ekokurzu v Hejnicích. Ekocentrum Střevlik připravilo zajímavý program, ve kterém se střídaly workshopy uvnitř s pohybem na čerstvém jizerskohorském vzduchu. V takřka rodinném prostředí jsme konzumaci lahodných pokrmů, které nám s úsměvem připravovaly paní kuchařky, prokládali ... více ...
Krajská kola olympiády BIO s naší účastí V pátek 22. 3. 2024 se v Liberci na ZŠ 5. května konalo krajské kolo BIO olympiády v kategorii B (3. a 4. ročníky), kterého se zúčastnily Monika Jakouběová a Věrka Dobrovská.
O 14 dní později na stejném místě proběhlo ...
více ...
Návštěva hejtmana V rámci tzv. hejtmanského dne navštívil ve čtvrtek 4. 4. 2024 naši školu v doprovodu starosty města Turnova Tomáše Hockeho hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Cílem byla především prohlídka stavby COV, u níž vyjádřil pan hejtman přesvědčení, že stavba bude dokončena v termínu a na konci srpna 2024 ... více ...
Přídatné látky v potravinách a kosmetice V rámci ekologické výchovy a vzdělávání se na Domově mládeže SZŠ Turnov uskutečnila 18. března 2024 přednáška a „ekodílnička“.
Zájemci z řad ubytovaných se dozvěděli, kde hledat informace o složení potravin a kosmetiky (např. na stránkách encyklopedie.biooo.cz a lakrem.cz) a mohli si ...
více ...
ZRUŠENÍ LVZ 1. ROČNÍKŮ Milí rodiče a žáci,
ač neradi, musíme vás informovat o zrušení lyžařského výcvikového zájezdu 1. ročníku v tomto školním roce z důvodu ukončení zimní sezóny ve Skiareálu Rokytnice nad Jizerou. Nepříznivý průběh letošní zimy rozhodl za nás. Vaše platba ...
více ...
Exkurze v rámci projektu „Pragulic“ (Exkurze proběhla s finanční podporou SRPŠ.)
Ve čtvrtek 21.3. jsme se my, žákyně třetího ročníku oboru Sociální činnost, zúčastnily exkurze Pragulic v Praze. Pragulic je sociální podnik, který umožňuje zájemcům z řad veřejnosti poznat a zažít svět lidí bez domova.
Pražskými ulicemi nás provázel pan Roman, který nám cestou vyprávěl svůj ...
více ...
Účast na děčínské soutěži v PPP Dne 21. 3. 2024 se tým žákyň 3.PS ve složení Klára Marková, Markéta Brožová, Natálie Jurčová, Nikola Hlubučková zúčastnil regionální soutěže v poskytování první pomoci, která se konala v prostorech Obchodního centra Pivovar v Děčíně.
Soutěže se pravidelně účastní studenti oboru praktická sestra, kteří jsou ...
více ...
Masér bez hranic ... Letos 21. 3. 2024 se konal ve Varnsdorfu další ročník soutěže „Masér bez hranic na hranicích“, kam jsme opět zavítali se žáky 3. ročníku oboru masér ve zdravotnictví. Soutěže jsme se účastnili již potřetí a tentokrát nás reprezentoval tým ve složení Monika Kutěnová, Kateřina Housová, Petr Chlum a Petr Štěpán. Soutěžilo se ve dvou ... více ...
Cyklus workshopů „Duševní zdravověda pro středoškoláky“ (Workshopy proběhly s finanční podporou SRPŠ.)
V měsíci únoru a březnu proběhly na naší škole pro žáky všech druhých ročníků maturitních oborů pětihodinové workshopy na téma duševního zdraví, které realizuje pražská ...
více ...
Snídaně s DofE Jsme moc rádi, že jsme se jako skupina šesti Dofáků a tří vyučujících spolu s paní ředitelkou opět sešli na naší společné snídani s DofE. Ta proběhla ve čtvrtek 14. 3. 2024 u stolu plného vlastnoručně vyrobených sladkých i slaných dobrot, voňavého čaje a kávy. Popovídali jsme si o našich ... více ...

ŠKOLA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE 2011
DRŽITELKA CENY OBCE 2021 MĚSTA TURNOV
SPONZOŘI A PODPOROVATELÉ ŠKOLY
Liberecký kraj Město Turnov Partners Market Turnov Život dětem, o.p.s. LINET spol. s r. o.
Autoškola JECH Sportinline NENECH TO BÝT Ontex TREVOS, a. s.