ROZPIS DOKLASIFIKACÍ A OPRAVNÝCH ZKOUŠEK

Pro všechny žáky, kteří nesplnili podmínky postupu do dalšího ročníku z důvodů nedostatečného prospěchu nebo neuzavření klasifikace v řádném termínu, zveřejňujeme ZDE rozpis na poslední týden hlavních prázdnin.

ÚŘEDNÍ HODINY SEKRETARIÁTU

V době hlavních prázdnin jsou stanoveny úřední hodiny v sekretariátu (s výjimkou 7.8.) na KAŽDÉ PONDĚLÍ od 9.00 do 14.00.

Soutěž v PPP

V pátek 23. června se v areálu SZŠ Turnov opět po roce konala mezinárodní soutěž v poskytování předlékařské první pomoci. A že letos mezinárodní opravdu byla! Kromě studentů a studentek naší školy se jí již tradičně zúčastnila dvě družstva z německé partnerské školy v Nieskách a tento rok se do soutěže zapojilo také...

více ...
Návštěva z partnerské školy v Nieskách

Ve dnech 22. - 23. června jsme na naší škole přivítali studenty a studentky z německé partnerské školy v Nieskách. Přípravy byly náročné, ale výsledek stál za to!

Na přivítanou jsme nachystali slavnostní oběd a poté stačilo německé studenty dopravit z vlakového nádraží ke škole. Toho se ujala také skupinka našich

více ...
Nový partner na obzoru

Není umění rozdělovat, ale spojovat. I to je jeden z důvodů, proč se naše škola rozhodla zahájit spolupráci s dalším zahraničním partnerem. Po německé a polské střední škole jsme navázali kontakt se školou slovenskou. Naším novým nadějným partnerem je Stredná zdravotnícka škola sv. Vincenta de Paul v Topoľčanech a jak už název napovídá, jedná se o církevní – katolickou školu, což pro nás ...

více ...
Návštěva z Jelení Hory

Ve dnech 5. – 6. června jsme na SZŠ Turnov přivítali polské studenty a studentky z partnerské školy v Jelení Hoře a jejich 4 učitele. Hned v pondělí ráno, před dlouho očekávaným příjezdem Poláků, jsme do angličtiny úspěšně přeložili jídelní lístek. Dopředu jsme totiž věděli, že po odpoledním výletě po Českém ráji nás v Pivovaru Rohozec bude čekat společná večeře.

více ...
PROBĚHLY DIPLOMOVÉ SLAVNOSTI

Absolventky oborů zdravotnické lyceum a zdravotnický asistent se konečně dočkaly! Ve dnech 24. května (ZL) a 31. května (ZA) proběhly diplomové slavnosti, při kterých byla třídními učitelkami slavnostně předána maturitní vysvědčení. S krásnou růží přišla maturantkám osobně pogratulovat zakladatelka moderního ošetřovatelství Florence Nightingalová (žákyně oblečená v dobovém kostýmu). Na konec promluvila ve verších za studentky Michaela Weiglová, z jejíhož projevu vyjímáme:

více ...
V turnovské nemocnici se na maminky nezapomíná

V pátek 12. 5. 2017 jsme se sešli v prostorách oddělení následné péče k přátelskému setkání určenému právě maminkám k jejich významnému dnu. Za přítomnosti nejen žen jsme si společně zazpívali a vyslechli hudební vystoupení na violoncello. Pacientky na závěr obdržely malý dáreček vyrobený studenty ze SZŠ v Turnově. Poděkování patří paní doktorce Ivaně Vacardové a celému týmu oddělení za vstřícný a ochotný přístup.

Pavlína Marcínová, odborná učitelka

více ...
Květinový den

Ve středu 10. května se uskutečnil Český den boje proti rakovině. Po celé České republice se ho zúčastnilo 14.500 dobrovolníků. V Turnově prodávali žákyně a žáci naší školy ze třídy 1. ZL všem známé žluté kytičky, letos s tmavě modrou stužkou, za minimální cenu 20 Kč. Řada lidí darovala ale mnohem více. Tento rok byla sbírka věnována nádorovým onemocněním hlavy a krku. Všichni rádi přispěli na dobrou věc, kytičky se podařilo prodat a žákům se akce moc líbila. Celkem naše škola vybrala téměř 30.000 Kč.

Štěpánka Zámostná, Anna Fialová, 1. ZL

více ...
Setkání v Nieskách

Velká cesta do neznáma, aneb dvoudenní exkurze do Niesek!

Ve dnech 27. – 28. 4. 2017 se třída 3. ZL vypravila na návštěvu naší partnerské zdravotnické školy v Nieskách za studenty, kteří se minulý rok v létě účastnili soutěže první pomoci pořádané naší školu. Cestou tam byl vzduch ve vlaku cítit nervozitou, napětím a především očekáváním.

více ...
Dějepisná exkurze do Terezína

Ve středu 19. dubna 2017 jsme se vypravili na výlet do Terezína. Těšili jsme se všichni! Někteří z nás přicházeli i s otázkami, na které jsme chtěli najít odpověď. Ráno se u školy sešly třídy 1. OS, 2. ZL a 2. ZA-SČ. Vyrazili jsme na cestu, která trvala dvě hodiny, a tak jsme v poklidu dospávali. Autobus zastavil na parkovišti, vystupujeme…

více ...
Anketa k soutěži v PPPP

K připravované mezinárodní soutěži v poskytování předlékařské první pomoci připravili žáci a žákyně prvních ročníků návrhy plakátů a diplomů. Na vás nyní je vybrat od každého typu návrhu ten nejlepší, který bude následně použit pro propagaci soutěže a odměňování vítězů. V příloze této zprávy najdete všechny soutěžní návrhy a odkaz na příslušnou anketu.

více ...

 

ŠKOLA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE 2011
SPONZOŘI A PODPOROVATELÉ ŠKOLY
Liberecký kraj Město Turnov Partners Market Turnov Život dětem, o.p.s. LINET spol. s r. o.
Autoškola JECH Sportinline