30. VÝROČÍ DM

Dne 25. září 2015 se konal den otevřených dveří Domova mládeže konaný u příležitosti 30. výročí jeho existence. Tím vyvrcholila činnost DM v projektu "Doteky času - 30 let DM", která probíhala již od jara 2015 a směřovala k tomuto dni. Vychovatelky DM připravily pro žáky různé akce a volnočasové aktivity, například pěší výlety do okolí v symbolické délce 30 km. Spolu s ubytovanými žáky všichni pracovníci domov uklidili, vyzdobili, připravili občerstvení a vyrobili drobné dárky. Žáci a vychovatelky se v průběhu samotného dne chopili úlohy hostitelů, účinkujících a průvodců po Domově mládeže. Především byl den otevřených dveří příležitostí k setkávání. Pozvání přijali nejen bývalí zaměstnanci, ale přicestovali i naši zahraniční absolventi (mnohdy i z velké dálky - Německo, Rakousko, Holandsko, Velká Británie, Kanada). Po mnoha letech se mohli pozdravit i obejmout s bývalými vychovatelkami a učiteli, zavzpomínat na školní léta a na v začátcích krušný pobyt v neznámé cizině. I oči silných mužů se zaleskly. Pro ně totiž byl DM jejich skutečným domovem a jejich vychovatelky jim zůstaly v srdcích navždy. Snímky z akce najdete v externí fotogalerii.

více ...
Návštěva v Polsku

V pátek 18. 9. 2015 odjeli zástupci z řad vedení a pedagogů SZŠ Turnov na pozvání partnerské školy Zespol skól Ekonomiczno – Turystycznych do polské Jelení Hory, kde se zúčastnili oslav 70. výročí jejího založení. Program dne byl zahájen slavnostní mší v bazilice sv. Erasma a Pankráce, pokračoval kulturně-společenskou akademií s odhalením pamětní tabule s názvem školy doplněným o název Evropské unie. Slavnostní den byl završen prohlídkou budovy školy, setkáním absolventů a krájením velikého dortu. Oslavy pokračují také po celý víkend. Další fotografie z akce viz více.

více ...
Masérský kurz

Ve středu 21. října 2015 zahajujeme další běh akreditovaného kvalifikačního kurzu Sportovní masáž - masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví. Kurz je určen pro všechny zájemce z řad žáků školy i široké veřejnosti.

více ...
30. VÝROČÍ DOMOVA MLÁDEŽE

U příležitosti oslav 30. výročí otevření DM při SZŠ se koná den otevřených dveří. Pozvánka s konkrétními údaji se vám otevře v plné velikosti kliknutím na její zmenšený obraz.

více ...
ZAHÁJENÍ ŠK. ROKU 2015/2016

Zahájení šk. roku 2015/2016 na SZŠ Turnov proběhlo podobně jako vloni ve slavnostnější atmosféře. Školu poctili svojí návštěvou ...

více ...
NOVÉ ZVONĚNÍ A ROZVRH Sdělujeme všem žákům, že první hodina začíná již v 7.50 h podle nového zvonění, které naleznete ZDE. Souhrnný stálý rozvrh školního roku 2015/2016 naleznete ZDE. Změny oproti standardnímu rozvrhu hledejte ve složce Pro žáky - změny rozvrhu. více ...
ZÁŘÍ 2015

MATURITNÍ ZKOUŠKY v podzimním termínu proběhnou:

 • od 1.9.2015 do 7.9.2015 - písemná část na spádové škole (ISŠ Semily)
 • 16.9.2015 (ZL) a 17.9.2015 (ZA) - ústní část MZK (harmonogramy ZDE)
 • ZÁVĚREČNÉ ZKOUŠKY v podzimním termínu proběhnou:

 • 1.9.2015 - písemná část ZZK
 • 2.9.2015 - praktická část ZZK
 • 16.9.2015 - ústní část ZZK (harmonogram ZDE)
 • více ...
  SRPEN 2015
   OPRAVNÉ ZKOUŠKY A HODNOCENÍ V NÁHRADNÍM TERMÍNU
  Dostavte se do školy v termínech dle vyvěšeného rozpisu ZDE.
  více ...
  Mezinárodní soutěž v první pomoci

  V pátek dne 26. června 2015 se v areálu školy na pěti stanovištích soutěžilo v předlékařské první pomoci. Na jedné straně tříčlenná družstva, která testují své znalosti a dovednosti v poskytování předlékařské první pomoci, na straně druhé týmy maskující modelová zranění a dramaticky ztvárňující danou situaci (nutno podotknout, že herecké výkony byly velmi slušné!). Mezinárodní účast zajistila přítomnost pozvané partnerské střední školy Medizinische Berufsfachschule Niesky.

  Odměny byly připraveny pro nejlepší družstva i pro nejlepší třídu, kterou se pro letošní ročník stala 3. ZA. Finanční částku 3000 Kč jako příspěvek na školní akci pro 3. ZA vyhrál tým na 1. místě ve složení Lucie Bartůňková, Michaela Hudcová a Tereza Pajasová, na 3. místě se umístil druhý tým třídy 3. ZA ve složení Kristýna Paříková, Petra Rejfová a Lucie Štěrbová. Na 2. místě v soutěži družstev i přes jazykovou bariéru skončil soutěžní tým z partnerské školy Niesky. Gratulujeme! A můžeme se těšit zase za rok na další soutěžní klání. Že je opravdu o co stát, dokládá reportáž jedné z účastnic - výherkyň, studentky 3. ZA Lucie Bartůňkové, kde se dočtete více!

  více ...
  Prázdninové ubytování pro veřejnost V termínu od 30. 6. do 18. 7. 2015 nabízíme volnou ubytovací kapacitu na domově mládeže. Cena ubytování je 200 Kč + 15 Kč rekreační poplatek za dospělou osobu a noc. Rezervaci ubytování je možné provést na e-mailu info@szsturnov.cz. více ...

   

  ŠKOLA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE 2011
  SPONZOŘI A PODPOROVATELÉ ŠKOLY
  Město Turnov Partners Market Turnov Život dětem, o.p.s. LINET spol. s r. o.