DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Den otevřených dveří se koná v pátek 9. prosince 2016 od 9.00 do 16.00 hodin. Neváhejte a přijďte!

Výzva k přihlášení - MATURITA JARO 2017 Vyzýváme všechny absolventy školy z minulých let, kteří nemají studium ukončené maturitní zkouškou a kteří chtějí na jaře 2017 maturitní zkoušku konat, aby nejpozději v příštím týdnu přišli do školy podat přihlášku. Přihlašovací aplikace je již otevřená. Kdo se nepřihlásí (do 1.12. 2016), nemůže na jaře maturovat. Ředitelství SZŠ Turnov více ...
Humanitární sbírka

Studentky 2. ročníku sociální činnosti se podílely na humanitární sbírce pro Diakonii Broumov. Sbírka proběhla v týdnech 17.10. – 21. 10. a 7. 11. – 11. 11. 2016 na Domově mládeže. Díky převážně žákům a pracovníkům SZŠ a DM se vybralo přibližně 25 pytlů oblečení všeho druhu, 2 pytle bot, 1 pytel kabelek, 2 krabice knížek, pár dětských hraček a 5 krabic nádobí.

Tímto chceme všem, kdo se zapojili, poděkovat!!! Zejména však hospodářce paní Koňákové za ochotu a spolupráci. Žákyně 2.SČ Aneta Jirsová a Tereza Kočová

více ...
PLES ve školním roce 2016 - 2017

Dne 25. listopadu 2016 se koná maturitní a absolventský ples čtvrtých ročníků oboru zdravotnické lyceum a zdravotnický asistent, třetího ročníku oboru ošetřovatel. Zveme všechny jejich příznivce a přátele školy do kulturního domu Střelnice v Turnově. Hraje kapela COLORS. Moderuje Philipp Schöltz. Program:

více ...
JAK SE Z NÁS STALY TELEVIZNÍ HVĚZDY

Ač byly ve středu 26. 10. 2016 prázdniny, vydalo se 33 žáků školy, napříč všemi ročníky, směr Kavčí hory. Jako diváci jsme se zúčastnili natáčení 3. dílu nového pořadu České televize „Tajemství těla“.

Princip pořadu je podobný známým „Zázrakům přírody“. Čtyři VIP hosté povídají zajímavé historky ze svého života a mezitím se snaží správně odpovědět na několik zvídavých otázek. V případě nového pořadu jsou to otázky o lidském těle: „Co jsou to fotoreceptory?“, „Co se stane s lidským tělem, když máte strach?“ apod.

více ...
ČLENSKÁ SCHŮZE SRPŠ Zveme všechny rodiče a zákonné zástupce žáků na členskou schůzi Sdružení rodičů a přátel školy a na třídní schůzku. Společná schůze SRPŠ se koná v pondělí dne 14. 11. 2016 od 16.00 h v budově školy – dveře č. 312. Po ní následuje schůzka s třídním učitelem a dle potřeby konzultace s jednotlivými vyučujícími. Těšíme se na Vaši účast. více ...
Herectví neučíme - přesto jsme přesvědčiví!

Dne 20. 10. 2016 ve 14.30 h vše propuklo. Na příjem nemocnice začala sanitka přivážet raněné z dopravní nehody autobusu, což byli naši žáci!

Tak bylo zahájeno dlouho utajované cvičení "traumaplánu" Krajské nemocnice Liberec - Panochovy nemocnice Turnov. Škola byla požádána o pomoc při přípravě akce. Žáci 3. a 4. ročníku se pod vedením paní učitelky Neumannové zhostili maskování a rolí figurantů. Jak dopadlo cvičení z pohledu KNL nevíme, ale naše úloha ... [číst více]

více ...
EDUCA 2016

V Liberci probíhá ve dnech 13. - 15. října 2016 (čtvrtek až sobota) jako každoročně v Home Credit aréně EDUCA MYJOB LIBEREC 2016 - veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí. SZŠ Turnov se na něm prezentuje s nabídkou oborů pro příští školní rok. Přijďte nás navštívit a získejte informace o studiu (o škole, o domově mládeže, atp.) a zeptejte se našich zástupců na všechno, co vás zajímá. Navštivte stánek B29!

více ...
OBOR SOCIÁLNÍ ČINNOST NA KONFERENCI "ZDRAVÉ STÁRNUTÍ"

Druhý a třetí ročník oboru sociální činnost se v úterý 11. 10. 2016 zúčastnil historicky 1. ročníku Dne zdraví, pořádaného městem Turnov pod záštitou paní místostarostky Mgr. Houškové.

Letošní ročník byl vyhlášen na téma Zdravé stárnutí a ve svých nesmírně zajímavých prezentacích se touto problematikou zabývalo několik skutečných odborníků z praxe.

Dále se prezentovaly organizace, které se o staré lidi v praxi starají a poskytují jim skutečně komplexní péči. I naše škola dostala možnost představit obor sociální činnost, který s péčí o seniory nerozlučně souvisí. Prezentace se ujaly 2 žákyně třetího ročníku – K. Karbulová a A. Petržílková, kterým za přirozený a velmi příjemný projev děkujeme!

více ...
ATLETIKA NA VZESTUPU!

Úspěšná reprezentace školy završena v krajském kole

Tým našich děvčat (i v oslabené sestavě vinou nemocí a zranění) v krajském kole, které se konalo v úterý 27. 9. 2016 opět na stadionu Ludvíka Daňka v Turnově, zabojoval a po čestném boji získal pěkné 6. místo těsně za turnovským gymnáziem. Děvčata, gratulujeme vám!

Středoškolský atletický pohár – po letech postup děvčat do kraje!

Ve středu 14. 9. 2016 se v Turnově uskutečnilo okresní kolo Corny Středoškolského atletického poháru, kterého se zúčastnily i týmy našich chlapců a dívek. Osm statečných chlapců bojovalo o každý bodík a jejich družina obsadila místo až v druhé polovině startovní listiny. Ale už jen to, že se dali dohromady, považujeme za úspěch. Tým děvčat, složený z ostřílených závodnic vyšších ročníků a šikovných atletek právě nastoupivších do prvního ročníku, velmi ... [číst více]

více ...
ZÁŘÍ 2016

MATURITNÍ ZKOUŠKY v podzimním termínu proběhnou:

  • od 1.9.2016 do 7.9.2016 - písemná část MZK na spádové škole (ISŠ Semily - pozvánky odeslány e-mailem)
  • 8.9.2016 a 9.9.2016 - praktická část MZK (začátek v uniformě 8.9.2016 ve 12.45 h na INT odd. turnovské nemocnice)
  • 14.9.2015 a 15.9.2015 - ústní část MZK (harmonogram je zveřejněn ZDE)

více ...

 

ŠKOLA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE 2011
SPONZOŘI A PODPOROVATELÉ ŠKOLY
Liberecký kraj Město Turnov Partners Market Turnov Život dětem, o.p.s. LINET spol. s r. o.
Autoškola JECH