PŘIHLAŠOVÁNÍ K PODZIMNÍ MATURITNÍ ZKOUŠCE


Informace pro všechny zájemce o přistoupení ke kterékoliv části maturitní zkoušky nebo poprvé k celé maturitě v podzimním maturitním termínu: MUSÍTE SE ZNOVU PŘIHLÁSIT - k podání přihlášky se dostavte do školy v období od 14. do 24. června 2022. Jednotné zkušební schéma zveřejní MŠMT 15. srpna 2022 (předběžně - DT 1. a 2. září 2022). Pozvánku ke konání DT obdržíte někdy po 16. srpnu 2022 na e-mail, který uvedete v přihlášce. POZOR: DT konáte na jiné, tzv spádové škole (bude uvedena v pozvánce)!!!


Vedení SZŠ Turnov

PUTOVÁNÍ S VÉVODOU


Ve dnech 23. - 24. 6. 2022 se žákyně Tereza Haňáková, Zuzana Svačinková, Jitka Dumková, Klára Benešová, Veronika Hakenová, Ema Husárová a Markéta Andrlová, účastnice programu Ceny vévody z Edinburghu, vypraví na dobrodružnou expedici v přírodě Českého ráje.
Mezi navštívená místa bude patřit např. Malá Skála, hrad Valdštějn, zámek Hrubá Skála, vyhlídka Hlavatice a mnoho dalších. Expedice je pro všechny výzvou k překonání obav z neznámého, výzvou k vystoupení z komfortní zóny a také příležitostí vyrazit s partou na dva dny do přírody. Smyslem naší expedice bude mapovat flóru Českého ráje a vytvořit herbář.
Expedice je vyvrcholením celoroční snahy v programu Ceny vévody z Edinburghu, v němž jeho účastníci plní aktivity v kategoriích: „Pohyb“, „Dovednost“,“ Dobrovolnictví“. Na dvoudenní expedici se velmi těšíme!
Jitka Dumková (1. ZL)

CVIČENÍ DĚLÁ MISTRA Ve středu 8. 6. 2022 se podařilo uskutečnit metodické cvičení Hasičů města Turnov a ČČK Semily. Záchranné složky se tak snaží připravit na reálné situace, ve kterých jich bude potřeba. Tentokrát se jednalo o hromadnou automobilovou nehodu ... (viz více) více ...
KROKY VE TMĚ Ve čtvrtek 9. 6. 2022 mohly žákyně 3. ročníku oboru sociální činnost poznat svět nevidomých na „vlastní kůži“. V rámci návštěvy Neviditelné výstavy na Novoměstské radnici v Praze zažily interaktivní formou nevšední chvíle. Vyzkoušely si, jaké nástrahy čekají na nevidomé ... (viz více) více ...
Exkurze do Parlamentu ČR

Žáci tříd 1.ZL a 2.ZL se v pondělí 6. června zúčastnili exkurze do budov obou komor Parlamentu ČR. Díky předem zarezervované komentované prohlídce jsme mohli navštívit sídlo Senátu ČR ve Valdštejnském paláci i sídlo Poslanecké sněmovny ČR ve Sněmovní ulici. Prohlédli jsme si ... (viz více)

více ...
Další výjezd v rámci projektu ERASMUS+ Vybraní žáci 3. ročníků (+ 2.OS) se dočkali a po celoroční přípravě vyjeli v rámci projektu na zahraniční stáže, tentokrát do irských měst Dublin a Cork. Na úvod je doprovázely paní učitelky Novotná a Pospíchalová. Po 14 dnech je vystřídaly paní učitelky Bílková a Panušková. Jak se jim na jaře 2022 v daleké cizině dařilo můžete číst v sekci Projekty - ERASMUS+ - Irsko 2022 (levé menu).
Vedení SZŠ Turnov
více ...
VÍTĚZNÉ FLORBALOVÉ JARO

ÚSPĚŠNÉ TAŽENÍ DÍVEK BYLO ZAKONČENO V LIBERCI HISTORICKY NEJLEPŠÍM VÝSLEDKEM - KRAJSKÝM STŘÍBREM!!!


Okresní florbalový turnaj – I. místo
Naše veleúspěšné ,,tažení“ započalo 26. 4. 2022 v turnovské sportovní hale, kde se konal okresní florbalový turnaj středních škol. Soutěže se zúčastnilo celkem 5 týmů: Gymnázium Turnov, Gymnázium Jilemnice, SŠ Semily, OAHŠ Turnov a my, tedy SZŠ Turnov. Hrálo se systémem „každý s každým“, takže nás čekaly celkem 4 zápasy. V prvním zápase jsme hned narazili na favorita ... (viz více)

více ...
Miniexkurze do "legiovlaku" V rámci prohloubení znalostí o českých a československých dějinách podnikli studenti 2. SČ a 1. ZL dne 25. 5. 2022 miniexkurzi na turnovské nádraží a navštívili expozici legionářského vlaku z 1. světové války se zajímavým výkladem a ... (viz více) více ...
Školní projekt "Obaly? Odpady!"
Žáci 1. a 2. ročníků všech oborů (+ 3.OS) během března a dubna řešili zadané úkoly z problematiky nakládání s odpady. Každá třída byla rozdělena do 5 skupin a v hodinách ZSV, VYZ, BIO, EKL či CHE se snažili ve spolupráci se svými vyučujícími získat potřebné informace, které ... (čti "více")
více ...
NÁSTĚNKÁM ODZVONĚNO??? Během jara byl ve druhém podlaží školy (vedle ředitelny) uveden do provozu interaktivní dotykový panel od firmy ÁMOS vision. V současnosti již je plně funkční - obsahuje propojení se školním informačním systémem „ŠkolaOnline“, se školním stravovacím systémem „Strava.cz“ a samozřejmě také odkaz na školní web.
Spuštěním tohoto moderního infocentra školy jsme se ... (viz více)
více ...
Některé důležité termíny: ŘEDITELSKÉ VOLNO - žáci 1. až 3. ročníku (kromě 3.OS) mají ve dnech 12. a 13. 4. ředitelské volno (přijímací zkoušky).
VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY - ve čtvrtek 14. 4. mají všichni žáci prázdniny, na které navazují dny státních svátků Velký pátek 15. 4. a Velikonoční pondělí 18. 4. Výuka pokračuje od úterý 19. 4. 2022.
TŘÍDNÍ SCHŮZKY SRPŠ - se konají ve čtvrtek dne 21. 4. 2022 od 16.00 h v budově školy. Zveme všechny rodiče.
ŘEDITELSKÉ VOLNO - žáci 1. až 3. ročníku mají ve dnech 2. a 3. 5. (pondělí a úterý) ředitelské volno z důvodu didaktických testů z MAT, ANJ a CJL - státní části maturitní zkoušky.
více ...
Postup do krajského kola olympiády v CJL Ze školního kola tradiční Olympiády v českém jazyce postoupily doPostup do krajského kola olympiády v CJL okresního kola, které se konalo 29. března v Semilech, dvě naše studentky: Kateřina Marešová a Petra Kopecká ze 3. ročníku oboru Zdravotnické lyceum. Obě zazářily ... více ...

ŠKOLA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE 2011
DRŽITELKA CENY OBCE 2021 MĚSTA TURNOV
SPONZOŘI A PODPOROVATELÉ ŠKOLY
Liberecký kraj Město Turnov Partners Market Turnov Život dětem, o.p.s. LINET spol. s r. o.
Autoškola JECH Sportinline NENECH TO BÝT TREVOS, a. s.