KROUŽEK PRO ŽÁKY SŠ

MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA: SZŠ Turnov nabízí v rámci projektu "Naplňování krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Libereckého kraje I (NAKAP)" volnočasovou aktivitu pro žáky SŠ s názvem „Kroužek využití senzorů při poznávání procesů v lidském těle“. Zájemci, dostavte se na informační schůzku (pozvánka ZDE), kde se dozvíte vše potřebné. Účast je ZDARMA.

PŘIHLAŠOVÁNÍ K MATURITNÍ ZKOUŠCE

Vyzýváme všechny bývalé žáky, kteří chtějí v jarním maturitním období 2019 přistoupit k vykonání některé části maturitní zkoušky v opravném nebo náhradním termínu, aby se dostavili v období od 19. do 30. listopadu 2018 do školy k podání přihlášky!

SCHŮZE SRPŠ A TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Zveme všechny rodiče a zákonné zástupce žáků na středu 14. listopadu 2018, kdy od 16.00 h proběhne členská schůze SRPŠ v aule školy. Po ní následují třídní schůzky s třídními učiteli a konzultace s vyučujícími o prospěchu, chování a absenci žáků.

Potraviny pomáhají

Dne 10. 11. 2018 se na Turnovsku konal 2. ročník Národní potravinové sbírky.

Do sbírky bylo zapojeno více jak 30 dobrovolníků z naší školy. Dobrovolníci vybírali v obchodním domě BILLA, LIDL a PENNY trvanlivé potraviny a drogerii hned z několika důvodů.

více ...
Exkurze 3. SČ

Ve čtvrtek 8. 11. 2018 proběhla exkurze třetího ročníku oboru Sociální činnost v Centru intervenčních a psychosociálních služeb Libereckého kraje. Žáci měli možnost prohlédnout si prostory Intervenčního centra pro oběti domácího násilí a hovořit s ředitelem Centra intervenčních a psychosociálních služeb Mgr. Ivo Brátem a sociální pracovnicí Intervenčního centra o sociální práci v této oblasti a možnostech svého profesního uplatnění.

více ...
Pišqworky 2018

Dne 5. 11. 2018 se na naší škole pořádalo oblastní kolo tradičního turnaje v Pišqworkách, kterého se zúčastnila třída 2. ZL (z naší školy) a dále týmy ze škol ZŠ Malá Skála, SUPŠ a VOŠ Turnov a SUPŠS Železný Brod. Turnaje se zúčastnilo celkem devět týmů.

více ...
Slavili jsme výročí vzniku ČSR

Tak jako na mnoha místech celé naší země i na naší škole jsme si v pátek 26. října připomněli 100. výročí vzniku Československé republiky.

Žákyně a žáci jednotlivých ročníků si připravili tematické bloky, které prezentovali na shromáždění tříd ve třech skupinách. Jednalo se o témata „Jak se žilo před 100 lety“, „Historie ošetřovatelství“ a „Poselství příštím generacím“. Někteří přišli ustrojení v národních barvách, někteří oblékli dobové uniformy. Prostory školy ...

více ...
NÁVŠTĚVA KRAJSKÉ KNIHOVNY

Dne 26. 9. 2018 jsme se vydali my - 4.ZL - s paní učitelkou Soukeníkovou a se třemi žáky ze 3. ZL do liberecké Krajské vědecké knihovny na Evropský den jazyků.

V první moment jsme byli lehce zaskočeni, ale netrvalo to dlouho a už jsme vesele sbírali razítka se zvířátky za plnění všemožných úkolů spojených s jazyky. Například jsme si otestovali, v kolika ...

více ...
Krajské atletické finále i s našimi děvčaty

Ve středu 3. října se se na atletickém stadionu v Turnově uskutečnilo krajské finále Středoškolského atletického poháru, kterého se již potřetí v řadě zúčastnil i tým našich děvčat. V okresním kole sice skončil „až“ na třetím místě (postupovala dvě nejlepší družstva), ale jako nejlepší bronzový tým z okrskových kol doplnil konečné složení postupujících.

více ...
EKO kurz

Ve dnech 17. - 21.září se naše třída 3.ZL zúčastnila ekologického kurzu v Hejnicích ve středisku Střevlík (Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje). Měli jsme možnost seznámit se blíže s problematikou ochrany životního prostředí a čekal nás opravdu bohatý program včetně celodenního výletu na Ořešník (viz foto) a Frýdlantské cimbuří.

více ...
Okresní finále – Malá kopaná 2018

V úterý 25. 9. 2018 pořádalo turnovské gymnázium tradiční turnaj v malé kopané. Na turnaj se přihlásilo sedm škol našeho okresu včetně naší. Družstva byla rozdělena do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Našim chlapcům se první zápas příliš nevydařil - prohráli s turnovským "gymplem" 1:2 (pokračování viz více).

více ...
Harmonizační den očima tří účastníků

Jako každý rok i letos žáci 1. ročníku v prvních dnech školního roku prožili jeden den v terénu, aby při všemožných aktivitách lépe poznali sebe, své nové spolužáky i třídní učitele. Jak tento harmonizační den vnímaly a prožívaly jednotlivé třídy můžete zjistit v následujících příspěvcích (viz více).

více ...
Středoškolský atletický pohár 2018

Okresní kolo Středoškolského atletického poháru 19. 9. se neslo v očekávání dobrých výkonů a umístění, protože v minulých dvou letech se nám zadařilo. Tým děvčat byl teď trochu oslabený o tradiční opory (ekokurz), ale příliv nových tváří do 1. ročníků (děvčat i chlapců) nás opravňoval k mírnému optimismu. Zejména díky ...

více ...

 

ŠKOLA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE 2011
SPONZOŘI A PODPOROVATELÉ ŠKOLY
Liberecký kraj Město Turnov Partners Market Turnov Život dětem, o.p.s. LINET spol. s r. o.
Autoškola JECH Sportinline NENECH TO BÝT