Humanitární sbírka

Český Červený Kříž ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou Turnov uspořádal humanitární sbírku pro občanské sdružení Diakonie Broumov. Sbírka probíhala na Domově mládeže SZŠ od středy 18. 11. do pátku 20. 11. a byla ukončena v pondělí 23. 11. Dárci mohli přinést oblečení, lůžkoviny, látky, nádobí, přikrývky, polštáře, obuv, hračky, knihy nebo také menší elektrospotřebiče. Sbírka byla velmi úspěšná a díky solidaritě našich dárců se nám podařilo získat velké množství věcí, které poslouží lidem, kteří se dostali do svízelné životní situace. Organizaci sbírky zajišťovali studenti a učitelé naší školy. Organizátorům i dárcům bychom tak chtěli touto cestou velmi poděkovat a popřát jim krásné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí v novém roce.

více ...
Týden v Berlíně

Konečně nějaký výlet do zahraničí! A ještě k tomu do Berlína. Tam jsme ještě nebyly a navíc je to maturitní otázka.

A tak jsme vyrazily v rámci projektu šablona č. 56 za minimálních finančních nákladů na pět dnů na poznávací zájezd s jazykovým kurzem. Vyjelo nás deset ze čtvrtého ročníku a po pěti ze třetího a druhého za doprovodu jazykářek Mgr. Soukeníkové a Mgr. Bílkové ...

více ...
Přihlašování k MATURITĚ

Žáci, kteří chtějí vykonat opravnou MZK na jaře 2016, nechť se dostaví příští týden (23. - 27. 11.) k odevzdání přihlášky (připravený tiskopis obdržíte ve škole). Kdo se nyní nepřihlásí (nejpozději 2. 12. 2015), zkoušku nemůže konat. Vedení SZŠ Turnov

více ...
Tajemství krkonošských bud

V úterý 10. listopadu odjelo šest žáků Střední zdravotnické školy v Turnově do Szklarske Poreby, kde se zúčastnili jazykově – poznávací soutěže, jejíž název v titulku odhaluje její zaměření. Naši studenti změřili síly se studenty z několika středních škol z Jelení Hory v Polsku a rozhodně se neztratili. Nejdříve je čekal ostrý výšlap na horskou boudu nazvanou Na Hali Szrenickiej, která leží v nadmořské výšce více než 1200 m. n. m., a pak ...

více ...
Opravné zkoušky - ošetřovatel

Opravné ZZK oboru ošetřovatel se konají:

  • písemná část 1. prosince 2015 - dostavte se v 7.50 h do budovy školy
  • ústní část 4. prosince 2015 - dostavte se do v 9.30 h do budovy školy

více ...
Třídní schůzky

Čtvrtletní pedagogická rada, společná schůze SRPŠ a třídní schůzky se uskuteční v pátek 20. listopadu 2015. Zahájení společné schůze SRPŠ je v 15.30 hod. v aule školy. Poté budou následovat tradiční třídní schůzky a individuální konzultace o prospěchu a chování s jednotlivými vyučujícími.

více ...
Výukový zájezd do Berlína

Ve dnech 9. - 13. 11. 2015 se uskuteční zájezd vybraných žáků školy do Berlína spojený s jazykovým kurzem. Detailní popis zájezdu a podrobné propozice k cestě jsou uvedeny v příloze tohoto sdělení. Zájezd je pořádán v rámci projektu "Jazykové vzdělávání SZŠ Turnov", reg. č. CZ.1.07/1.1.00/56.0565, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

více ...
30. VÝROČÍ DM

Dne 25. září 2015 se konal den otevřených dveří Domova mládeže konaný u příležitosti 30. výročí jeho existence. Tím vyvrcholila činnost DM v projektu "Doteky času - 30 let DM", která probíhala již od jara 2015 a směřovala k tomuto dni. Vychovatelky DM připravily pro žáky různé akce a volnočasové aktivity, například pěší výlety do okolí v symbolické délce 30 km. Spolu s ubytovanými žáky všichni pracovníci domov uklidili, vyzdobili, připravili občerstvení a vyrobili drobné dárky. Žáci a vychovatelky se v průběhu samotného dne chopili úlohy hostitelů, účinkujících a průvodců po Domově mládeže. Především byl den otevřených dveří příležitostí k setkávání. Pozvání přijali nejen bývalí zaměstnanci, ale přicestovali i naši zahraniční absolventi (mnohdy i z velké dálky - Německo, Rakousko, Holandsko, Velká Británie, Kanada). Po mnoha letech se mohli pozdravit i obejmout s bývalými vychovatelkami a učiteli, zavzpomínat na školní léta a na v začátcích krušný pobyt v neznámé cizině. I oči silných mužů se zaleskly. Pro ně totiž byl DM jejich skutečným domovem a jejich vychovatelky jim zůstaly v srdcích navždy. Snímky z akce najdete v externí fotogalerii. Článek o akci si můžete přečíst na Turnovsku v akci.

více ...
Návštěva v Polsku

V pátek 18. 9. 2015 odjeli zástupci z řad vedení a pedagogů SZŠ Turnov na pozvání partnerské školy Zespol skól Ekonomiczno – Turystycznych do polské Jelení Hory, kde se zúčastnili oslav 70. výročí jejího založení. Program dne byl zahájen slavnostní mší v bazilice sv. Erasma a Pankráce, pokračoval kulturně-společenskou akademií s odhalením pamětní tabule s názvem školy doplněným o název Evropské unie. Slavnostní den byl završen prohlídkou budovy školy, setkáním absolventů a krájením velikého dortu. Oslavy pokračují také po celý víkend. Další fotografie z akce viz více.

více ...
Masérský kurz

Ve středu 21. října 2015 zahajujeme další běh akreditovaného kvalifikačního kurzu Sportovní masáž - masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví. Kurz je určen pro všechny zájemce z řad žáků školy i široké veřejnosti.

více ...

 

ŠKOLA ROKU LIBERECKÉHO KRAJE 2011
SPONZOŘI A PODPOROVATELÉ ŠKOLY
Město Turnov Partners Market Turnov Život dětem, o.p.s. LINET spol. s r. o.