STK 3. ročníku


Sportovně-turistický kurz všech tříd třetího ročníku se uskuteční od 20. 9. do 24. 9. 2021 v rekreačním areálu Vesec pod Kozákovem. Předběžné informace o této akci byly sděleny žákům vyučujícími tělesné výchovy již na konci minulého školního roku a konkrétně byly upřesněny v minulém týdnu. K nahlédnutí případně ke stažení ZDE naleznete rámcový program STK a ZDE nutná potvrzení a seznam potřeb.

ŠKOLNÍ ROK ZAHÁJIL NÁMĚSTEK HEJTMANA


Dne 1. 9. 2021 navštívil školu náměstek hejtmana Libereckého kraje Ing. Zbyněk Miklík, radní pověřený řízením resortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Pohovořil s paní ředitelkou o rozvoji školy a poté si v jejím doprovodu prohlédl školu. Pozdravil žáky prvního ročníku a popřál všem úspěšný nadcházející školní rok. Současně představil záměr výstavby Centra odborného výcviku formou nástavby na škole, který Liberecký kraj připravuje a podporuje.

INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2021/2022


Ve středu 1. 9. 2021 zahájíme v 7.50h nový školní rok 2021/2022. Den začíná povinným testováním, které se bude opakovat 6. a 9. 9. 2021. Testování se nemusí podrobit ten, kdo se jednoznačně prokáže ukončeným očkováním, prodělanou nemocí ne déle než před 180 dny nebo testem (např. z předchozího dne na DM).
Ve všech třídách byly o prázdninách vybroušeny a nalakovány parkety. Proto prosíme všechny žáky o používání přezůvek od prvního dne, abychom neničili vynaložené náklady a úsilí.

Na DM zahajujeme provoz příjezdem ubytovaných o den dříve, tj. 31. 8. 2021 od 14.00h. I zde začínáme při příjezdu povinným testováním, které se bude opakovat 5. a 9. 9. 2021. Testování se nemusí podrobit ten, kdo se jednoznačně prokáže ukončeným očkováním, prodělanou nemocí ne déle než před 180 dny nebo testem (např. při příjezdu v pondělí testem ze školy).
Na domově mládeže byla o prázdninách v suterénu zřízena a vybavena botníky nová místnost na přezouvání, protože v DM se budeme nově pohybovat pouze po přezutí, abychom pečovali o společný majetek a udrželi ho stále hezký. Proto prosíme všechny ubytované, aby si pořídili přezůvky i na DM.

Stále dodržujeme aktuálně platná hygienická opatření. Základem je dezinfekce rukou při vstupu, dodržování rozestupů a zakrytí úst a nosu ve společných prostorách.

Těšíme se na nový začátek. Vedení SZŠ Turnov.

SBÍRKA PRO MORAVU

AKTUALITA 30. 6. - SBÍRKA PRO MORAVU MOMENTÁLNĚ UKONČENA


Na Domově mládeže SZŠ Turnov (ulice 28. října 1872 - za budovou zdravotnické školy) bude od pondělí 28. 6. každý den od 8 hodin do 20 hodin otevřeno sběrné místo HUMANITÁRNÍ SBÍRKY ve prospěch spoluobčanů postižených tornádem.

více ...
ANKETA ŠKOLA ROKU 2021 Hlasujte

Milý žáku, vážený absolvente,
od pondělí 28. 6. 2021 opět začalo hlasování v celorepublikové anketě "Hodnocení škol 2021", ve které jsme byli díky Tobě v minulých letech v rámci Libereckého kraje velmi úspěšní. Jestli chceš znovu (nebo nově) podpořit svoji školu, hlasuj pro ni (klikni na obrázek a postupuj dle pokynů) a vyzvi k hlasování i své známé a kamarády.

více ...
projekt Erasmus+

(3. zpráva z 28.8.2021)

Před odletem ze Španělska vám zasíláme ještě společné foto s certifikáty o našem úspěšném absolvování studijní stáže v zahraničí. Brzy na viděnou ve škole!

více ...
Odborná praxe 3. ročníků Od 31. 5. 2021 začíná čtyřtýdenní odborná praxe žáků 3.PS a 3.MA-SČ.
Upozorňujeme, že všichni žáci se musí při vstupu na pracoviště prokázat dokladem o negativním antigenním nebo PCR testu, o ukončeném očkování nebo prodělaném onemocnění.
Škola nabízí provedení antigenního testu těmto žákům 3. ročníku na DM v neděli 30. května od 15.00 hodin a při změně pracoviště žáků oboru masér v neděli 13. června od 15.00 hodin tamtéž.
více ...
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ - VÝSLEDKY


VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ DO MATURITNÍCH OBORŮ BYLY ZVEŘEJNĚNY 19. 5. VE 12.30 HODIN

Vážení uchazeči o vzdělávání na SZŠ Turnov,
přečtěte si DOPIS, kterým Vám radí další postup ředitelka SZŠ Turnov. (Formulář pro odvolání ZDE.)

Na následujících odkazech je zveřejněný výsledek 1. kola přijímacího řízení v anonymizované podobě (pod kódem z pozvánky - číslo před lomítkem v "Naše značka"):

více ...
NÁVRAT K PRAKTICKÉ VÝUCE

NÁVRAT K PRAKTICKÉ VÝUCE - AKTUALITY OD 5. 5.


Protože se podařilo vyjednat návrat třídy 3.PS do nemocnice a 3.MA do nemocnice a do DD Pohoda, nastávají v důsledku toho další změny. Podrobný rozpis byl dotčeným žákům rozeslán 29. 4. 2021 e-mailem resp. zprávou ve ŠkoleOnline. Z novinek uvádíme nejdůležitější:

více ...
Úprava maturitních zkoušek 10. 3. 2021 a 15. 3. 2021 MŠMT ČR představilo dne 10. 3. 2021 na tiskové konferenci další úpravy maturitních zkoušek. SZŠ Turnov již prozíravě zareagovala na dříve vyhlášené změny posunutím termínů profilových částí MZK. Nové úpravy nejsou s plánem SZŠ Turnov v zásadním rozporu a byly do školního harmonogramu zapracovány (viz Pro žáky). více ...
INFORMACE PRO ŽÁKY 3. ROČNÍKU

INFORMACE PRO ŽÁKY 3. ROČNÍKU


Na facebooku byla pro zájemce o studium medicíny založena skupina (Přijímačky na medicínu 2022 SK & CZ), ve které na jednom místě naleznete potřebné informace, jako jsou např. termíny podání přihlášek, DOD nebo podmínky přijetí. Pokud máte vážný zájem, zapojte se do této komunity.
Naber správný kurz a přidej se! (klikni na obrázek)

více ...
Den Země 2021 - VÝZVA


VÝZVA pro všechny žáky: Ukliďte v okolí svého bydliště sami, s rodinou, ve dvojicích či skupinkách - jak situace a aktuální opatření dovolí. Své „úlovky“ vyfoťte a pošlete emailem na bimova(at)szsturnov.cz.
Těšíme se na Vaše příspěvky! [viz více nebo klikni na obrázky]

více ...
Maturitní testy pro žáky 4. ročníku ZDARMA Česká školní inspekce (ČŠI) převedla do elektronické podoby testy, které byly použity při maturitní zkoušce v minulých letech, a dává vám je k dispozici prostřednictvím mobilní testovací aplikaci InspIS SETmobile.
Aplikace je ZDARMA ke stažení do chytrých mobilních telefonů a tabletů prostřednictvím App Store, Google play nebo Windows. Stačí zadat název inspis a následně aplikaci stáhnout. Po otevření aplikace ... [viz více]
více ...