INFORMACE PRO ZÁJEMCE O UBYTOVÁNÍ NA DM


Sdělujeme žákům, kteří podali do 14. 7. přihlášku k ubytování na DM SZŠ Turnov, že žádosti bylo vyhověno a VŠICHNI BYLI PŘIJATI K UBYTOVÁNÍ na školní rok 2021/2022.
Rozhodnutí o poskytnutí ubytování vám bude předáno v písemné formě osobně při nástupu na začátku školního roku.
Vedení SZŠ Turnov

UZAVŘENÍ HODNOCENÍ V NÁHRADNÍM TERMÍNU


Upozorňujeme všechny žáky, kteří doposud nemají uzavřené hodnocení uplynulého školního roku, že mohou uzavřít klasifikaci na základě individuální domluvy s daným vyučujícím. Pokud této možnosti nevyužijí, bude jim uzavření hodnocení stanoveno jako obvykle na poslední týden měsíce srpna, tj. v období od 25. srpna do 31. srpna 2021. Přesný rozpis bude zveřejněn později, ale jestliže chcete pokračovat ve studiu na SZŠ Turnov, každopádně počítejte ve svých plánech s tímto termínem.
Vedení SZŠ Turnov

PODZIMNÍ MATURITNÍ ZKOUŠKY - přihlašování - aktualizace 20. 7. 2021


Byla otevřena přihlašovací aplikace v informačním systému Certis, a proto byla dnes na e-mail odeslána předvyplněná přihláška všem žákům, kteří byli přihlášeni k jarnímu termínu MZK, ale nekonali MZK ze zdravotních důvodů, nebo nebyli úspěšní v některé části MZK v jarním ani mimořádném termínu. Přihlásit se může i jakýkoliv další (neobeslaný) žák, který má z minulosti nevyčerpané a nepropadlé termíny k vykonání MZK.
Přihlášku můžete přijít podepsat osobně do školy, kde je připravená vytištěná k podpisu. Nebo ji můžete vytisknout, podepsat a poslat do školy v obálce poštou. V krajním případě vzhledem ke krátkému termínu ji můžete vytisknout, podepsat, naskenovat a poslat sken e-mailem na adresu doubrava(at)szsturnov.cz a to nejpozději do 23. 7. 2021.


Upozorňujeme všechny žáky, kteří chtějí konat kteroukoliv část maturitní zkoušky (dále MZK) v podzimním termínu, že se musí samozřejmě opět k MZK přihlásit.
Kvůli mimořádnému termínu DT ve dnech 7. až 9. července letos přihlašování proběhne později - asi v pracovním týdnu od 19. července (kdy by měly být zveřejněny výsledky mimořádného termínu DT) do 23. července.
Výzva k přihlášení bude zveřejněna na tomto místě a pokud to půjde, přihláška bude odeslána na váš e-mail ze systému Certis. Počítejte s tím, abyste byli případně k dispozici k fyzickému podání (podepsání) přihlášky.
Předběžný termín ústní části MZK je 6. září a bude zveřejněn včetně harmonogramu také zde.

AKTUALITA 30. 6. - SBÍRKA PRO MORAVU MOMENTÁLNĚ UKONČENA


Na Domově mládeže SZŠ Turnov (ulice 28. října 1872 - za budovou zdravotnické školy) bude od pondělí 28. 6. každý den od 8 hodin do 20 hodin otevřeno sběrné místo HUMANITÁRNÍ SBÍRKY ve prospěch spoluobčanů postižených tornádem.
Sběrné místo zřizuje místní skupina ČČK po domluvě s paní místostarostkou Mgr. Petrou Houšková, která má v gesci za město Turnov centralizovat veškeré aktivity dle pokynů krizového štábu.

Než se rozhodnete pomoci, získejte informace (co je v místě řádění tornáda nejvíc potřeba, co je vhodné sbírat) na webové stránce Turnova ZDE. Do sbírky mohou přispět všichni - nejenom žáci a pracovníci školy a DM, ale i veřejnost.

Děkujeme všem, kteří se zapojí.
Místní skupina ČČK s podporou vedení SZŠ.

Hlasujte

ANKETA ŠKOLA ROKU 2021

Milý žáku, vážený absolvente,
od pondělí 28. 6. 2021 opět začalo hlasování v celorepublikové anketě "Hodnocení škol 2021", ve které jsme byli díky Tobě v minulých letech v rámci Libereckého kraje velmi úspěšní. Jestli chceš znovu (nebo nově) podpořit svoji školu, hlasuj pro ni (klikni na obrázek a postupuj dle pokynů) a vyzvi k hlasování i své známé a kamarády.
Anketa bude probíhat až do konce července 2021 a za svoje hodnocení můžeš vyhrát MacBook Air! Díky!!!

Odborná praxe 3. ročníků Od 31. 5. 2021 začíná čtyřtýdenní odborná praxe žáků 3.PS a 3.MA-SČ.
Upozorňujeme, že všichni žáci se musí při vstupu na pracoviště prokázat dokladem o negativním antigenním nebo PCR testu, o ukončeném očkování nebo prodělaném onemocnění.
Škola nabízí provedení antigenního testu těmto žákům 3. ročníku na DM v neděli 30. května od 15.00 hodin a při změně pracoviště žáků oboru masér v neděli 13. června od 15.00 hodin tamtéž.
více ...
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ - VÝSLEDKY


VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ DO MATURITNÍCH OBORŮ BYLY ZVEŘEJNĚNY 19. 5. VE 12.30 HODIN

Vážení uchazeči o vzdělávání na SZŠ Turnov,
přečtěte si DOPIS, kterým Vám radí další postup ředitelka SZŠ Turnov. (Formulář pro odvolání ZDE.)

Na následujících odkazech je zveřejněný výsledek 1. kola přijímacího řízení v anonymizované podobě (pod kódem z pozvánky - číslo před lomítkem v "Naše značka"):

více ...
NÁVRAT K PRAKTICKÉ VÝUCE

NÁVRAT K PRAKTICKÉ VÝUCE - AKTUALITY OD 5. 5.


Protože se podařilo vyjednat návrat třídy 3.PS do nemocnice a 3.MA do nemocnice a do DD Pohoda, nastávají v důsledku toho další změny. Podrobný rozpis byl dotčeným žákům rozeslán 29. 4. 2021 e-mailem resp. zprávou ve ŠkoleOnline. Z novinek uvádíme nejdůležitější:

více ...
Úprava maturitních zkoušek 10. 3. 2021 a 15. 3. 2021 MŠMT ČR představilo dne 10. 3. 2021 na tiskové konferenci další úpravy maturitních zkoušek. SZŠ Turnov již prozíravě zareagovala na dříve vyhlášené změny posunutím termínů profilových částí MZK. Nové úpravy nejsou s plánem SZŠ Turnov v zásadním rozporu a byly do školního harmonogramu zapracovány (viz Pro žáky). více ...
INFORMACE PRO ŽÁKY 3. ROČNÍKU

INFORMACE PRO ŽÁKY 3. ROČNÍKU


Na facebooku byla pro zájemce o studium medicíny založena skupina (Přijímačky na medicínu 2022 SK & CZ), ve které na jednom místě naleznete potřebné informace, jako jsou např. termíny podání přihlášek, DOD nebo podmínky přijetí. Pokud máte vážný zájem, zapojte se do této komunity.
Naber správný kurz a přidej se! (klikni na obrázek)

více ...
Den Země 2021 - VÝZVA


VÝZVA pro všechny žáky: Ukliďte v okolí svého bydliště sami, s rodinou, ve dvojicích či skupinkách - jak situace a aktuální opatření dovolí. Své „úlovky“ vyfoťte a pošlete emailem na bimova(at)szsturnov.cz.
Těšíme se na Vaše příspěvky! [viz více nebo klikni na obrázky]

více ...
Maturitní testy pro žáky 4. ročníku ZDARMA Česká školní inspekce (ČŠI) převedla do elektronické podoby testy, které byly použity při maturitní zkoušce v minulých letech, a dává vám je k dispozici prostřednictvím mobilní testovací aplikaci InspIS SETmobile.
Aplikace je ZDARMA ke stažení do chytrých mobilních telefonů a tabletů prostřednictvím App Store, Google play nebo Windows. Stačí zadat název inspis a následně aplikaci stáhnout. Po otevření aplikace ... [viz více]
více ...
POTRAVINOVÁ SBÍRKA


Vyzýváme všechny žáky, zaměstnance či veřejnost k zapojení do potravinové sbírky - ať už v roli dobrovolníků, nebo jako dárci potravin. Veškeré informace získáte zvětšením (rozkliknutím) obrázků.
Děkujeme všem za projevenou solidaritu.

více ...
Veletrh Gaudeamus on-line 2021 pro studenty

Team Veletrhu Gaudemaus připravil jeho on-line verzi, která začíná 19. ledna. Přednáškové dny budou vysílány živě na Facebook a Youtube „Gaudeamus – veletrh vzdělání“ a záznamy přednášek budou následně k dispozici na shlédnutí do konce června 2021. Cílem přednáškových dní bude poskytnout studentům co nejvíce aktuálních informací o nabídce studia po maturitě a motivovat je ke správnému rozhodnutí při volbě vysoké školy nebo dalšího studia. Pro další informace klikni na obrázek nebo viz "více".

více ...
DEN UČITELŮ 28.3.

DEN UČITELŮ 28. 3.


Blahopřejeme všem pedagogickým pracovníkům ke Dni učitelů a děkujeme jim za jejich nelehkou práci v době distančního vzdělávání.
Vedení SZŠ Turnov

více ...